ثبت نام

جلسه سیزدهم و چهاردهم - آشنایی با الگوی دامن ها چاپ

آموزش خياطي

  جلسه سيزدهم و چهاردهم
آشنايي باالگوي دامن پيلي و حذف ساسون دامن و الگوي دامن های مدل دار

 

جلسه سيزدهم
آشنايي باالگوي دامن پيلي

آموزش پيلي هاي دامن شامل پيلي دو قلو و يك طرف وسط ، جلوي دامن پيلي، يك طرف روي پا، چند پيلي روي پا

  هدف

پياده كردن پيلي ها به اين فرم تنها در مورد دامن ها نيست بلكه پيلي ها در بالاتنه با شكلي ساده تر به همين فرم در مي آيند.  

 

  دامن هاي پيلي دار

براي يك پيلي وسط جلوي دامن ده سانت به وسط آن اضافه مي كنيم و چون دو لا بريده مي شود مجموعه پيلي به 20 سانت مي رسد مقدار پيلي در اختيار خودمان است اين پيلي مي تواند يك طرف و يك يا دو قلو باشد، براي پيلي دو قلو و اينكه لبه پايين آن صاف بايستد يك سانت از مقدار لبه پايين پيلي كم مي كنيم و آن را با خطي جديد به لبه اصلي پيلي روي باسن بزرگ مي رسانيم خط را مستقيم ادامه داده و تا كمر مي رسانيم هر مقدار كه از كمر گرفته شد از مقدار ساسونها كم مي كنيم. تمام دامنهاي پيلي دار مبحث ما، پيلي تا باسن بزرگ دوخته مي شود. براي داشتن پيلي يك طرف و يا دو قلو روي پا خط وسط ساسن را ادامه داده، آن محل را باز مي كنيم.
مقدار پيلي از 16 تا 20 سانت مي باشد. اگر پيلي يك طرف باشد لبه پايين آن 5/1 سانت باز مي شود كه مانند قبل عمل كرده و ساسون را هم هر مقدار كه باشد با پيلي تا باسن كوچك مي گيريم.
9
سانت براي سايز 37 به موازات خط وسط دامن به طرف روي پا خط مي كشيم. اين فاصله در سايز هاي مختلف يك سانت كم و زياد مي شود.

   

پيلي هاي سه عددي روي پا – با فاصله 5/3 سانت مي باشند هر مقدار كه روي پيلي باشد دو برابر آن را بايد به زير پيلي بدهيم فاصله هاي خط كشي شده جاي پيلي ها با قيچي جدا شده و به اندازه دو برابر زير پيلي به وسط آن اضافه مي كنيم دو طرف وسط و كنار دامن را هم به طرفين مي چسبانيم. لبه تيزي پايين پيلي ها نيم سانت باز مي شود و مانند قبل عمل مي شود مقدار ساسون هم در تعداد پيلي ها تقسيم شده و تا باسن كوچك گرفته مي شود. هر گاه تعداد پيلي ها بيشتر شود فاصله آنها هم كم مي شود. براي پيلي روي يك پا احتياج به يك الگوي كامل جلو داريم، و فقط روي پاي چپ پيلي مي دهيم. مي توانيم روي الگو خطهاي گوناگون كشيده و با برشي قسمت پايين را پيلي داد مي توان يك طرف جيب و طرف ديگر پيلي داشت مي توان گوشه پايين را در سمت چپ بصورت يك مستطيل كه لبه آن كج بطرف بالا باشد از قسمت درز برش زده و مستطيل را پيلي هاي كوچك دو سانتي داد (علت اصلي برش كج و يا منحني در بالاي اين نوع پيلي آن است كه جاي درز براي دوخت پيلي ها به دامن داشته باشيم)
معمولا اين تيكه پيلي را بصورت جدا بريده و به نصف زير پيلي اول دامن مي دوزيم.  

 

  جلسه چهاردهم
آشنايي با حذف ساسون دامن و الگوي دامن های مدل دار

حذف ساسون دامن كه الگوي آن به تنهايي يك مدل دامن و از آن مي توان به عنوان الگوي آستر دامن ترك و كلوش استفاده كرد. به اضافه طريقه فون و راسته كردن آن، و تبديل راسته به مدل ماهي و توضيح برش آن و آموزش برش دامن هاي مدل دار شامل تنگ پايين كلوش بصورت برش ساده و مدل دار – چند طبقه چين دار – اسكاتلندي و دامن دراپه را در اين جلسه آموزش مي دهيم.

 

براي حذف ساسون خط وسط آنرا تا پايين ادامه مي دهيم و از پايين تا سه سانت مانده به ساسون قيچي مي كنيم، ساسون را مي بنديم با قد دامن 70 پايين دامن 8 تا 9 سانت باز شود.براي آستر دامن فون يا كلوش از اين الگو استفاده مي شود. براي دامن فون بدون ساسون 4 سانت از وسط جلو كم مي كنيم. و آنرا تا محل بريدگي خط كشيده و مي بريم. براي چرم، جير، مخمل و دوشس كه ساسن نمي توان داد از اين الگو استفاده مي شود.

  


تبلیغات

آخرین بروز رسانی در یکشنبه, 18 مهر 1389 ساعت 09:28
 

حکایات خواندنی
کلیه حقوق مادی و معنوی سایت پایگاه اینترنتی تیک متعلق به پدید آورندگان آن می باشد و هرگونه کپی برداری از آن پیگرد قانونی دارد.     طراحی سایت : سرورنگار

code security | suara benteng | hosting | it support | unpam | uzanc | hosting gratis | it konsultan |